Nowy numer 29/2019 Archiwum

Aż do śmierci. Biblijny wideokomentarz

Biblijny wideokomentarz na Wielki Piątek

Dlaczego Jezus musiał tak dla naszego zbawienia tak strasznie cierpieć? Pewnie po to, byśmy wiedzieli, że wierność Bogu może kosztować bardzo wiele. Ale zawsze trzeba ją przedkładać ponad doraźne korzyści.

Wierność Ojcu aż do śmierci przyniosła nam zbawienie. Zmazała niewierność, nieposłuszeństwo, grzech Adama. Chrześcijanin wpatrując się w krzyż Jezusa i wezwany do niesienia swojego własnego, też ma być zawsze wierny.

I jeszcze jedno: zastanawiające, jak wielu ludzi, nie mając w tym żadnego interesu, przyłączyło się do oskarżeń żydowskiej starszyzny. I nie tylko je poprali, ale dodali Jezusowi dodatkowych cierpień: wyzwisk, szyderstw, bicia, plucia. W krzyczącym tłumie można sobie pozwolić na pofolgowanie najgorszym instynktom.Czy pamiętam o tym, gdy obok mnie dziś też jacyś oni kogoś skazują?

 

182 Biblijne konteksty Wielki Piątek
Portal Wiara.pl

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Cisza

GN 14/2009 DODANE 08.04.2009 AKTUALIZACJA 05.12.2011

Cisza

Wielka Sobota

GN 14/2009 DODANE 08.04.2009 AKTUALIZACJA 19.04.2019

Wielka Sobota